Головна » Матеріали » Сторінка методиста

ЗА ЗАПОВІДЯМИ СУХОМЛИНСЬКОГО ДАВНО САДОЧОК НАШ ЖИВЕ

Софіївський  дошкільний заклад №1 «Чайка» впроваджує у свою роботу спадщину

В. О. Сухомлинського. Сучасне виховання, як ніколи потребує використання надбань великого Вчителя, бо в жодного педагога немає такого матеріалу по вихованню в дітей почуття милосердя, вихованню обдарованої особистості, яке так необхідне нам сьогодні, а Василь Олександрович наголошував, що дошкільний вік визначає майбутнє людини, якою вона буде, ким стане.

Діти — наше майбутнє і ми відповідальні за них в сучасному житті і від нас залежить, якими вони будуть, якими вони стануть, коли виростуть. А щоб допомогти нашим малюкам, ми в нашому садочку створили гуртки  враховуючи унікальні можливості кожної дитини, її життєвого успіху, що важливо для суспільства і стане в пригоді в майбутньому.

У нас кожен педагог старається навчити малюка всьому найкращому, враховуючи, що дитинство період неврозів, що сім'я сформувала модель поведінки, що соціально-економічне розташування нашого суспільства теж вплинуло на нашого малюка. Але освіта за Базовим Компонентом дошкільної освіти в Україні — процес набуття зростаючою особистістю духовного обличчя під впливом моральних цінностей, вироблених людством і зафіксованих у культурі.

У дитячій заповіді для батьків, бабусь і дідусів першою стоїть «У моїх очах світ виглядає інакше, ніжу ваших. Прошу поясніть мені: Що? Коли? Чому?- кожен із нас у ньому має робити».

«Любити, знати, берегти» - під таким гаслом проходять заняття у малят нашого дошкільного закладу, що виховують не лише цікавість до навколишнього світу, а навчають берегти і любити все живе в природі.

Велика місія Педагога у розвитку творчості. У часи зміни пріоритетів виховання, кращі людські риси та творчі здібності мають допомогти у виборі життєвого шляху. На сучасному етапі необхідно, щоб кожна хвилина перебування у дошкільному закладі допомагала розвивати творчі здібності, тому доцільні гуртки, розваги, конкурси і звичайно самостійна діяльність дітей. Незмінна в цьому роль сім'ї. В ст.. 8 в Законі «Про дошкільну освіту» висвітлена роль батьків у вихованні дітей, а В. О. Сухомлинський говорив: «Що ні школа без сім'ї ні сім 'я без школи не можуть упоратись з найтоншим і найскладнішим завданням встановленням людини».

Спадщина В. О. Сухомлинського є надійним підгрунттям розбудови національної освіти в Україні, формуванні всебічного розвитку гармонійної особистості. У вихованні потреби в красі, бо краса людських стосунків, краса природи, мистецтва, музики, слова, праці - повинна увійти в розум і серце малюків і все це повинно супроводжуватись любов'ю до дитини.

Категорія: Сторінка методиста | Додав: Тата (22.04.2013)
Переглядів: 557