Головна » Матеріали » Сторінка методиста

проект «Маленькій дитині – великі права».

У рамках всеукраїнського проекту «Я маю право» на базі нашого закладу розроблено та впроваджено проект «Маленькій дитині – великі права». Головна мета проекту формування у дошкільнят правових почуттів гідності, виховання загальнолюдських моральних цінностей та свідоме ставлення дітей до своїх прав та обов’язків. Над проектом педагоги освітньої установи працюють протягом року. Проект складається з 4 етапів. Учасники проекту діти дошкільного віку, педагоги та батьки вихованців.

На першому етапі - інформаційно-мотиваційному (вересень – жовтень), були впроваджені такі форми роботи:

  • З дітьми – бесіди «Права дитини», «Як вчинити», «Моя країна», «Моє селище», «Я живу на Україні», дидактичні ігри з правового виховання, творчі вправи, перегляд відеоматеріалу і тд;
  • З педагогами – обговорення нормативної бази, ознайомлення з проектом «Я маю право» та робота над проектом закладу, підбір методичної та художньої літератури, консультації на теми «Правове виховання дошкільників»,;
  • З батьками – анкетування, круглі столи, індивідуальні бесіди – обговорення «Конвенція ООН про права дитини».

На другому епаті – творчому (листопад – січень) з дітьми були проведені: моделювання проблемних ситуацій, творчі вправи, сюжетно- рольові ігри, ігрові розважальні комплекси, бесіди, обговорення, дидактичні ігри, творчі вправи з художньої праці. Для батьків було проведено тематичний вечір «Правове виховання дошкільників з використання творів В. Сухомлинського».

Третій етап – узагальнюючий (лютий – березень). На цьому етапі зараз працює дошкільна установа. Особливу увагу звернено на закріплення знань дітей щодо правової культури.

Вихователі оформили групові газети «Права та обов’язки у нашій групі», готували інформаційні стенди для батьків, були учасниками тренінгу «Право бути собою». Для батьків педагоги розробляли поради, рекомендації про права дітей в дитячому садку та дома.

На четвертому етапі – рефлексивно-оцінювальному (квітень-травень) буде проаналізована робота над проектом. Педагоги та батьки обговорять всі проблеми , які виникли підчас реалізації проекту та підберуть методи для їх усунення.

Категорія: Сторінка методиста | Додав: Тата (19.03.2018)
Переглядів: 42