Оздоровчі технології в освітній процес - 29 Вересня 2015 - Софіївський ДНЗ "Чайка"
Головна » 2015 » Вересень » 29 » Оздоровчі технології в освітній процес
Оздоровчі технології в освітній процес

Шлях до успіху лежить через сміливе впровадження в практику роботи сучасних освітніх педагогічних технологій. Став на шлях здобутків та творчого неспокою і наш дошкільний навчальний заклад. Він один з найстаріших в районі і на сьогодні один з перших розпочав роботу над впровадженням здоров’язберігаючих технологій.

Декілька років назад творча група закладу розробила психолого-педагогічний проект «Формування активної життєвої позиції щодо збереження та зміцнення життя і здоров’я дітей дошкільного віку». Навчально  – виховна робота в даному проекті систематизована таким чином, що педагоги і дошкільники мають сприятливі умови для самореалізації,усвідомлення своїх фізичних, психічних, соціальних закономірностей,  індивідуальних особливостей.  Реалізовуючи даний проект були впроваджені нові педагогічні технології та методики: елементи у-шу та хатха – йоги, які використовувалися на заняттях та під час ранкової гімнастики, фізкультурно-оздоровча методика М. М.Єфименка, елементи арт – терапії , імунна гімнастика, традиційні та новітні методи загартування, коригуючи та лікувальна гімнастики, різні види масажу, психогімнастика, аромотерапія, ігри –  емпатії та ігри – медитації  і т.д.

Дані новітні методики  вносили різноманітність в навчально-виховний процес, зацікавлювали дошкільнят та надихали  на творчу діяльність педагогічний колектив закладу. Цілеспрямована систематична робота педколективу з оздоровлення малюків та їх фізичного розвитку має свої певні досягнення. За останні роки ми спостерігаємо зменшення кількості загальної захворюваності дітей за рік. Простудні захворювання, які виникають у малюків проходять швидко, без ускладнень. Розуміючи важливість зміцнення і збереження здоров’я своїх вихованців колектив дошкільного закладу успішно залучив до спільної роботи над проектом батьків. Адже спільна співпраця вихователів та батьків надає можливість найефективніше реалізувати на практиці фізкультурно - оздоровче направлення. Сміливо можна стверджувати, що здоров’язберігаючі технології є базисом для реалізації мети – збереження, формування та зміцнення всіх компонентів здоров’я кожного малюка.

Любов’ю, турботою, добротою, мудрістю, якою оточені малята щодня у дитсадочку, закладається надійний фундамент формування майбутніх громадян нашого селища і держави загалом.

Колектив Софіївського ДНЗ №1 «Чайка»