Оздоровлення дітей в ДНЗ (літо 2012) - 2 Грудня 2011 - Гурткова робота - Софіївський ДНЗ "Чайка"
Головна » 2011 » Грудень » 2 » Оздоровлення дітей в ДНЗ (літо 2012)
Оздоровлення дітей в ДНЗ (літо 2012)

Саме тому, відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», «Про фізичну культуру», «Національної доктрини розвитку освіти», Базовому компоненту дошкільної освіти оздоровчо-профілактична робота в д/з «Чайка» спрямована насамперед на охорону та зміцнення психічного та фізичного здоров’я дітей, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, звички до здорового способу життя, формування життєво-необхідних рухових умінь, навичок та фізичних якостей, формування культури здоров’я. Проблеми оздоровлення дошкільнят, зміцнення та збереження їхнього здоров’я ніколи не втрачають своєї актуальності. Особливо це стосується умов сьогодення, оскільки кількість хворих дітей сягає 50-90%. Саме тому, відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», «Про фізичну культуру», «Національної доктрини розвитку освіти», Базовому компоненту дошкільної освіти оздоровчо-профілактична робота в д/з «Чайка» спрямована насамперед на охорону та зміцнення психічного та фізичного здоров’я дітей, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, звички до здорового способу життя, формування життєво-необхідних рухових умінь, навичок та фізичних якостей, формування культури здоров’я. Після денного сну проводились комплекси гігієнічної гімнастики, до складу якої входили загально розвиваючі вправи, вправи для профілактики плоскостопості та порушень постави а також щіточковий масаж тіла.
Щоденно в кожній віковій групі планувалися рухливі ігри.
Особлива увага приділялась нетрадиційним формам оздоровлення дітей. Це використання дихальної гімнастики та точкового масажу перед обідом ( по 5 хвилин), пальчикова гімнастика – 5 хвилин перед полуденком, масажування долонь – 2-га половина дня, оздоровчі хвилинки впродовж дня; ребристі дошки, масажні гумові килимки; килимки з нашитими ґудзиками, масажні доріжки з каштанів, крупи, махрові рукавички для обтирання тіла, морська сіль та інше).
Систематично проводиться провітрювання приміщень, прогулянки на свіжому повітрі, різноманітні форми фізкультурно-оздоровчої роботи.
Найбільш результативними в плані оздоровлення дітей вихователі вважають такі оздоровчі технології: пальчикова гімнастика , кольоротерапія, аромотерапія, фітотерапія, музикотерапія, точковий массаж, вологе обтирання рукавичками, полоскання горла лікарськими травами, вітамінотерапія .
Поєднання фізичних вправ із засобами загартування й народної фізичної культури сприяло поліпшенню фізичного та психічного здоров’я вихованців.
Аналіз антропометричних показників дав можливість стверджувати, що в середньому за літній оздоровчий період вага кожної дитини збільшилась на 1-1,5 кг, зріст на 3-4 см, що відповідає нормі. Лікувально-оздоровча та профілактична робота проходила під керівництвом старшої медичної сестри.Однією з умов збереження та зміцнення здоров’я дитини, підвищення опору її організму до хвороб є повноцінне харчування.
Організація харчування дітей здійснювалась згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 1591 від 22.01.2004 року « Про затвердження норм фарчування у навчальних та оздоровчих закладах», а також «Інструкції про організацію харчування дітей в ДНЗ», чинних санітарних норм та правил.
У закладі встановлено доцільний режим харчування, наявні меню-вивіски (про денне меню), графіки видачі їжі, добові проби, призначені відповідальні особи за організацію харчування, ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації.
Дотримано вимог чинного законодавства щодо встановлення батьківської плати за харчування дітей в дитячих садках. Вона становить 50% від вартості харчування однієї дитини в день.
Вартість харчування однієї дитини на день з 01.06.2011 року становило 3 грн. 48 коп.
Кожен день о 10 годині ранку діти отримували фруктові соки, а під час обіду їх харчовий раціон доповнювали свіжі овочі.
Збереження та зміцнення здоров’я дітей неможливе без валеологічної освіти дошкільнят та навчання їх поводження у надзвичайних ситуаціях. Відповідно до Концепції неперервної валеологічної освіти в Україні, робота педагогічного колективу спрямовувалась на формування у дітей елементарних уявлень, понять та знань про складові здоров’я людини та вплив довкілля на йогозцміцнення, формування практичних умінь та навичок для зміцнення здоров’я людини, виховання у дітей інтересу до зміцнення свого здоров’я. Ці завдання вирішувались в процесі різних видів діяльності: заняття, ігрова діяльность, бесіди, екскурсії, наочні форми роботи тощо.
Враховуючи актуальність проблеми, вихователі постійно працювали над формуванням культури здоров’я вихованців, прищеплювали розуміння пріоритету здорового способу життя, надавали ґрунтовні знання про основи здоров’я, щоб знання, уміння і навички перейшли у звичні, необхідні потреби.
Ефективність оздоровчої роботи визначалась правильно спрямованою роботою з батьками з даного питання. Під час консультацій, через оформлення батьківських куточків, папок-пересувок вихователі інформували родини про їх вплив на формування фізичного здоров’я дітей. До відома батьків були представлені напрямки формування культури здоров’я у дитячому садку, як саме і коли здійснюються оздоровчі заходи. Санбюлетні, консультації та рекомендації для батьків регулярно змінювались.
Категорія: Малятко-здоров'ятко | Переглядів: 5703 | Додав: Klimchuk